NÁPADNÍK AKTIVIT

Přejeme KLIDNÉ A PŘÍJEMNĚ PROŽITÉ LETNÍ PRÁZDNINY a budeme se na vás opět těšit!!!

  • Můžete nás potěšit fotkou z nějakého fajn místa, dovolené nebo jen ze zahrádky, kde si děti hrají
  • Nechte děti pozorovat louky, stavět v lese "domečky" pro zvířátka, házet šiškou do stromů, chodit bosky po různém povrchu, přičichnout si k lučním květinám, stavět z přírodnin dle jejich volby atd...VÍCE, NEŽ VLASTNÍM PROŽITKEM A VLASTNÍ ZKUŠENOSTÍ SE NENANUČÍ!!!
  • Dávejte na sebe pozor, ať se můžeme s někým v srpnu, s někým v září opět ve zdraví setkat! :-)

Co dělat?

Mamko, taťko, děti, básnička k vám letí.

Je tu pro vás info k mání, o předškolním vzdělávání!

Teď je školka zavřená, co to pro nás znamená?

Nejmenší, ti ať si hrají s hračkou, kterou rádi mají,

pro prostřední holky, kluky - hračky, ať daj chvilku z ruky,

sedněte si ke stolku, vězměte si pastelku.

Téma týdne bude dané - VAJÍČKO MALOVANÉ!

Prosíme, bez nadsázky, pošlete nám pak obrázky.

A jak? Přeci mailem, v příloze, ať je máme v záloze.

A pro naše předškoláky aktivita bude taky.

Mamko, taťko koukněte z webu úkol stáhněte.

Neberte to z povinnosti, jak se může zdát,

můžete si místo toho s prcky povídat.

Přejeme Vám hlavně zdraví, ať se brzo sejdeme,

chybíte nám - to nám věřte,

kdyby něco, písneme!


Email pro zaslání obrázků: pavla.kubisova@zsck.cz

Webový úkol pro předškoláky: zítra během dne poskytneme aktivitku

Maličkatý pozdravujeme!

Zaslané obrázky nám jednak udělají velkou radost a až bude zase vše, tak jak má být, uspořádáme z nich výstavu!

Kolektiv učitelek Větrníku :-)

Úkol pro předškoláky na tento týden 16. - 20.3.2020

1. Třídění - smíchejte dva druhy těstovin a dejte dětem těstoviny roztřídit (stačí malé množství)

2. Smíchejte hladkou mouku s trochou vody a vytvořte těsto (pokud lepí, přidejte hladkou mouku). Z těsta si děti vyválí velikonoční vajíčko a ozdobí si ho roztříděnými těstovinami....zde můžete udělat foto a zaslat na email: pavla.kubisova@zsck.cz

3. Nechte děti celý jejich výtvor vymalovat prostřednictvím temper nebo vodovek (pokud nemáte, nic se neděje)

4. Až to uschne, dávejte dětem příkazy kam to má dát. Pomůcka: židle. (dej vajíčko POD, ZA, VEDLE, NA VPRAVO, DOPROSTŘED, VLEVO K ZADNÍ NOZE.....ATD...)

Děkujeme za pomoc...

Úkol pro předškoláky a mladší děti na tento týden 23. - 27.3.2020

Orientace v týdnu:

Otázky a úkoly pro dítě: Vyjmenuj dny v týdnu. Který den přijde po středě? Který den je před nedělí? Jak se jmenuje ta část dne, kdy snídáme? Kolik dní má týden? Kolik dní trvá víkend? (U mladších dětí trénujeme jen dny v posloupnosti za sebou)

  • Milí rodiče, připravte dětem papír, který bude rozdělen na 7 částí (za každý den jeden). Děti poté nakreslí do dní, kdy mají nějakou zábavu/kroužek/aktivitu obrázek, který moc prosíme opět zaslat poté na adresu: pavla.kubisova@zsck.cz
  • Pokud máte možnost, vytiskněte dětem soubor s obrázky, dětem vystřihněte a nechte děti řadit podle dějové posloupnosti. Váš/vaše syn/dcera vám poté může převyprávět jednoduchý vymyšlený příběh za pomoci právě složených obrázků.
  • Třetí se týká řazení taktéž dle dějové posloupnosti. Kluk staví kostky. Ať vaše dítě zkusí z kostek, co většina z vás má běžně doma postavit to samé, co kluk z obrázku ( i zde můžete poslat fotku nějaké pěkné stavby, kterou si vaše dítě následně po splnění úkolu postaví)

Připravujeme pro naše nejmenší video s veršovanými pohádkami,  které během dne/dvou sem přidáme do Nápadníku aktivit, ať je můžeme chvilku zabavit a vy, jakožto naši vážení rodiče, si můžete v kllidu odpočinout nebo udělat si nezbytné věci doma. JSME S VÁMI!!! Váš kolektiv MŠ

Divadelní předfstavení O ČERVENÉ KARKULCE

Divadelní představení O VELIKÉ ŘEPĚ

Divadelní představení O NEPOSLUŠNÝCH KŮZLATECH

Aktivity/úkoly, básničky pro děti naší MŠ v týdnu od 30.3. - 3.4.2020

Z nabídnutých aktivit máte možnost si vybrat, co se vám líbí a jak s oblastí pracovat. Čas přizpůsobte vašim dětem a možnostem v domácích podmínkách. Pokud se vám podaří nějaká fotečka, budeme rádi za zaslání na email ŘŠ.

Pro děti 5 - 7 leté - Hrajeme si s pohádkou TŘI MEDVĚDI

Pro děti 4 - 5 leté - Od semínka po rostlinku

Pro děti 3 - 4 leté - Jaro

V tomto týdnu Vás také čeká jedno video se cvičením jógy pro děti pod vedením paní učitelky Monči Vaňátové. Máte se na co těšit!!! Nezapomeňte, že jsme s Vámi a myslíme na Vás všechny každý den! Spolu to všechno ZVLÁDNEME :-)

BÁSNIČKA DO KOUPELNY - Jak mýt ruce s dramatizací

A máme tu slíbenou jógu pro děti pod vedením naší paní učitelky Monči z Motýlků. Doufáme, že si pěkně zacvičíte a k videu se i někdy v budoucnu vrátíte. Namasté!!!

Aktivity na týden od 6.4. - 10.4.

Milé děti ze třídy Medvídků!!! Paní učitelka Lada i Natálka Vás v první řadě moooooc pozdravují! Posílají vám nějaké nápady na aktivity, malování, tvoření, naučení básniček týkající se Velikonoc, které budou letos jiné, než co běžně známe a navíc mláďátka zvířátek. Určitě jim uděláte radost nějakým pěkným obrázkem, které pak budou viset na výstavě! Moc na vás všechny myslíme:-)

Milé děti ze třídy Motýlků, Stromečku a Sluníčka!!! Moc na vás myslíme! Rádi bychom věděli, jak se máte a jak zvládáte doma celý den od probuzení po uložení ke spánku. MILÝ RODIČE - PROSÍME, NAPIŠTE NÁM, JAK SE VÁM DAŘÍ A JAK TO CELÉ ZVLÁDÁTE! Stačí pár řádků do mého emailu (pavla.kubisova@zsck.cz). Budeme rádi za zpětnou vazbu. Pokud máte pro nás tip, co by se na stránky Nápadníku aktivit hodilo, klidně sem s ním. Rádi vyhovíme. Možná má nějaké speciální přání i váš syn/vaše dcera.

  • Tento týden se nese ve velikonočním duchu, i když trochu netradičně. Nezapomeňte se s rodiči naučit jednu známou velikonoční koledu - Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný.
  • A jeden tip na zabavení dětí - přivažte na provázek obyčejnou tužku a celé zavažte okolo pasu vašeho dítěte tak, aby tužka směřovala od zadečku dolu. Připravte dětem alespoň tři nádoby s různou velikostí hrdla (menší hrnec, půllitr, petflaška). Úkolem dítěte bude strčit tužku do otvoru nádoby.
  • Doporučujeme zapojit děti do domácích prací - vaření, praní, věšení prádla, namazání chleba ke snídani a další, což určitě i děláte, protože není většího přirozenějšího učení, jak toto. 

JSME V TOM SPOLU!!! Monča a Pája, Kristýnka a Káťa, Dáša a Jana :-)

Aktivity v týdnu od 13. - 17. 4.

Podpora správného držení tužky u všech dětí...

Všestranný rozvoj předškoláků - metodika k prostudování

Zábavné video pro děti - TUŽKOHRANÍ :-)

A jedno hudební číslo - vlastně 12 hudebních hádanek pro všechny děti, týkající se známých večerníčků...

Aktivity pro týden od 20. - 24.4.

Ahoj děti!!! Milí rodiče!

Další týden je za námi a jsme rázem v dalším. Jsme rádi, že nám posíláte i nadále fotky s různorodou prací nebo splněnými aktivitami z naší nabídky na email (pavla.kubisova@zsck.cz) a jste s námi i nadále v kontaktu, klidně i jen pro popovídání si. MOC NÁM CHYBÍTE!!!

Tento týden vezmeme úplně z jiného soudku...co říkáte na POKUSY? Myslím, že to bude zábava a zjistíte, že fyziku a chemii, kteří mají velcí školáci jako předmět ve škole, můžeme mít i mi maličkatí, a to z materiálů, které jsou kolem vás doma. Tak se připravte, vyzkoušejte pár tipů, vyfoťte se a opět nám to pošlete mailem (pavla.kubisova@zsck.cz)...

1. UTEČ PŘEDE MNOU...budete potřebovat: TEPLÉ MLÉKO, TEKUTOU BARVU, ŠTĚTIČKU DO UŠÍ, JAR, TALÍŘ. Do talíře nalijte mléko tak, aby zakryl celé dno, může být i více. Poté vezměte barvu a kápněte alespoň do třech míst v mléce - nemícháme. Maminka vám připraví štětičku do uší, tu namočte do jaru a pak přijde to nejlepší! Štětičkou opatrně píchejte do mléka a sledujte, co se bude dít.

2. DUHA...budete potřebovat: BONBONY SKITTLES, LENTILKY, TALÍŘ A VODU. Nejdříve vyzkoušejte pokus se Skittles. Na talíř si je dejte po okraji do kolečka, ale můžete si z nich při dalších pokusech dělat i různé vzory. Na bonbony opatrně nalijte vodu tak, aby byly téměř ponořené. Pozorujte, jak duha vzniká. Ten samý pokus můžete udělat i z lentilek - ale nevytvoříme duhu. Vezměte si dvě misky, do obou dejte pár lentilek. Do jedné misky nalijte studenou vodu a do druhé s maminkou vodu horkou !TADY OPATRNĚ, DBEJTE NA VLASTNÍ BEZPEČNOST! Věřím tomu, že i tady u tohoto pokusu brzy zjistíte, v čem se lentilky v obou miskách liší...

3. KVĚTINA... budete potřebovat: PAPÍR, PASTELKY, NŮŽKY, VODU. Maminka vám jistě ráda pomůže nakreslit obrys květiny. Vy, milé děti, vezměte rychle pastelky a krásně vybarvěte kytičku. Menší děti poprosí mamču nebo taťku o pomoc s vystřiháváním, větší děti si vystřihnou kytičku sami. Důležité je prostřihnout ke kulatému středu (nechte ho aspoň 3cm široký) i okvětní lístky. Ty pěkně ohněte, až bude střed kytky zakrytý. A šup s takto zahalenou květinou na vodu - pozor, ať se vám neponoří, opatrně! Pak už můžete vidět tu nádheru otevírající se vaší kytičky!

4. PLAVAJÍCÍ VAJÍČKO...budete potřebovat: SYROVÉ VAJÍČKO, PRŮHLEDNOU SKLENIČKU, LŽÍCI, SŮL, VODU. Naplňte sklenici do 3/4 vodou. Vložte vajíčko. Neplave? To je divné...na něco jsme asi zapoměli - tak ho vyndejte. Ahá! Vezměte tedy lžíci a nasypte do vody 2 plné lžíce soli a důkladně zamíchejte. Až budete mít sůl rozpuštěnou, zkuste vložit vajíčko znovu :-)

5. KOUZELNÝ BALÓNEK...budete potřebovat: NAFUKOVACÍ BALÓNEK. Nafoukněte balónek a zavažte ho. Ve vzduchu po pusťte směrem dolů - padáááááá...dobře. A teď ho "pomazlíme" s naším tričkem nebo mikinou, co máme zrovna na sobě. Nějakou chviličku takto třeme balónek o nás samotné. Držte ho pevně, aby vám nespadl! Je čas ho pustit znovu na zem...že by kouzlo???

Doufám, že jste něco, děti, z toho vyzkoušely a pokusy se vám líbily...Myslím, že v budoucnu se k nim zase vrátíme a doplníme o nové pokusy. Pěknou zábavu!!! A nezapomeňte, jsme s vámi, myslíme na vás a rádi pro vás v příštím týdnu zas něco vymyslíme...

Aktivity v týdnu od 27.4. - 1.5.

Ahoj dětí, ahoj rodiče!

Předchozí týden byl týdnem pokusů a měl opravdu velký pozitivní ohlas, což nás moc těší.

V tomto týdnu máme pro vás jen dva úkoly, které si můžete kdykoliv splnit.

1. namalujte nám obrázek čarodejnice

2. vytvořte z přírodních materiálů (kamínky, dřevo, tráva, mech...) a květin (pampelišek..) nějaký pěkný obrázek

Poproste mamku nebo taťku, aby nám alespoň jednu fotku poslali na email: pavla.kubisova@zsck.cz