Distanční vzdělávání

Distanční výuka ve třídě Medvídek na téma Tři králové

Aktivity ze školního roku 2020/2021

Aktivity pro týden 19.4. - 22.4. na téma Máme rádi tátu s mámou!

Úkoly pro Medvídky od 12.4.-16.4. a nejen pro ně :-)

Aktivity pro nejmenší děti od 29.3.

NAŠI MILÍ PŘEDŠKOLÁCI!!! VÁŽENÍ RODIČE!!!

Připravili jsme pro vás novou stránku věnovanou pouze Vám!

V MENU po pravé straně najdete odkaz na vás-předškoláky. Stránka vznikla za účelem dostatečné informovanosti o školní zralosti, připravenosti na vstup do základní školy a množství nápadů, jak v určitých oblastech pomoci rozvoje každého z vás formou her. Věřím, že stránka bude mít smysl a pomůže všem stranám!

Tak do toho!

A jako bonus jedna fajn stránka určená pro předškoláky s online hry

I zde ale naleznete nápady, inspiraci a aktivity zaměřené na určité téma, které by jinak byly v prezenčním módu v MŠ.

TÉMA: Proč ovečky nosí zvonečky? (od 22.3.) - Motýlek

Předškolní děti mají celou obsáhlou přípravu již v e-mailu. Mladší děti mají nápady na aktivity v přípravě, viz. níže.

Téma: OD SEMÍNKA PO ROSTLINKU (od 15.3.) - Medvídek

Téma: Jaro přichází (od 15.3.) - Motýlek

Celá příprava

Jarní sudoku pro mladší dětí

Jarní aktivity na procházce

Jarní básnička s pohybem

Nápady, aktivity a jiné na téma: JARO ŤUKÁ NA VRÁTKA

od 1.3.2021

Naši nejmenší kamarádi (SLUNÍČKA) mají za úkol s rodiči si večer povídat a poslechnout Hrubínovy pohádky - ty známé, klasické (Hrnečku vař, o Červené Karkulce, O slepičce a další) - úplně stačí převyprávět jednoduše děj pohádky.

Pohádky s hlavním hrdinou mohou v dopoledních hodinách i nakreslit a po otevření MŠ donést paní učitelkám.

Trocha cvičení pro všechny děti  - únor 2021 a zároveň možná spolupráce naší MŠ s Florbalem Náchod :-)

Úkoly pro předškoláky

1. Nakresli svou vlastní planetu dle své fantazie

2. Prohlédněte si doma s rodiči knihu, kde je téma VESMÍR

3. Zazpívej si písničku DNY V TÝDNU s melodií písně Skákal pes (Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle-to je víkend, svátek).

4. Už to umím sám - vytvoř si kartičky s činností, které již ovládáš (kartičky si můžete přinést potom do MŠ, společně si zhodnotíme, co už umíme). Např. čistění zubů, stlaní postele, oblékání věcí, zavazování tkaničky atd...

Uzavření MŠ od 11.1.2021 a aktivity pro děti

Několik různorodých aktivit nejen pro třídu Medvídek - viz. příloha výše.

Činnosti pro "motýlkovské" dětičky, ale zkusit může kdokoliv :-)

1. Můžete použít ke svým aktivitám a činnostím i přípravy viz výše vložené

2. Parádní tvoření, které děti milují a často se k němu vrací:

     - hrneček vody, hrneček soli, hrneček hladké mouky. Vytvoříme kašičku, kterou můžete dle své libosti obarvit potravinovými barvami. Touto směsí malujeme díla dle libosti, ideálně na karton nebo tvrdý papír. V závěru dáte zapéct do mikrovlnné trouby na 1 minutu a máte HOTOVO!

3. Báseň - nauč se zpaměti

ZIMNÍ

       Vítr fouká do komína, všemi okny lomcuje,

       vysmívá se meluzína, proč ten vrabec běduje.

       Fiju, fiju, fííííí, fiju, fiju, fííííí,

       vysmívá se meluzína, proč ten vrabec běduje.

Text si po otevření MŠ zhudebníme a doprovodíme orffovými nástroji.

4. Trénování oblékání - použijte stopky a zahrajte si společně hru, kde cílem bude se co nejrychleji obléknout. Čas můžete dle zručnosti postupně zkracovat.

5. Vv činnost: potřebujeme lepidlo, obyčejný strouhaný kokos, barevný papír. Děti lepidlem na barevný papír (nejlépe modrý) nakreslí kopce, sněhuláka a např. sáňky. Lepidlo posypou strouhaným kokosem a po zachnutí celý výkres jemně oklepou. Výsledek je překvapivý!

6. Dějová posloupnost - rozdělte papír na 6 dílů. Rozstřihejte. Děti budou do každého políčka kreslit SNĚHULÁKA. (1 díl:jedna koule, 2. díl: dvě koule, 3. díl: tři koule, 4. díl: tři koule, oči, mrkvový nos a pusa, 5. díl: přidají puntíky a 6. díl: přidají ruce a metličku). Děj sněhuláka mohou kreslit ale i podle sebe.

Aktivity nejen pro "sovičkové" děti

Úkoly nejen pro předškoláčky na tento týden 16. - 20.11.2020

1. Tématem pro tento týden jsou POHÁDKY a ve druhé třídě téma MOJE TĚLO - nechte děti převyprávět vám co nejvíce jim známých pohádek a vy se jako rodič dítěte ptejte na doplňující otázky, které podpoří jejich kritické myšlení (např. u Perníkové chaloupky "Kolik myslíš, že natrhaly perníčků, než je ježibaba chytila?" , u Červené Karkulky " Bylo správné, že se Karkulka zapovídala s vlkem?", u Smolíčka Pacholíčka " Co slíbil Pacholíček jelenovi v závěru pohádky - myslíš, že si něco sám uvědomil?...atd.

-u tématu Moje tělo děti odříkávají části a pojmenovávají je správně. Všímají si párových věcí (dvě ruce, dvě oči), srovnávají, co máme párové, co po jednom. Děti ze třídy malovaly sami sebe na papír. V průběhu dalších dní se budou učit o vnitřních orgánech a postupně je do své postavy domalovávat. Můžete zkusit i Vy doma!

2. Hledání správného obrázku-viz příloha

3. Pečení perníčků - recept

Můžete vyzkoušet tento recept, perníčky měkkoučké a poté doma můžete polevou ozdobit

Suroviny:

400 g hladké mouky 140 g cukru moučka 50 g másla 2 vejce 2 lžíce dobrého tekutého medu 1 lžička jedlé sody 1 lžička perníkového koření 1 žloutek na potření po upečení bílková poleva na ozdobení

Postup přípravy receptu

  1. Smíchejte všechny suché přísady v misce, přidejte ostatní ingredience a ručně zpracujte na měkké těsto. Pokud máte kuchyňského robota, prostě do něj vše nasypte.

  2. Hotové těsto je měkké a poddajné asi jako pružná plastelína. Zabalte ho do mikrotenové fólie a nechte přes noc odležet v lednici.

  3. Troubu předehřejte na 160°C a plechy na pečení (budete potřebovat nejmíň dva) vyložte tím správným papírem. V malé misce vidličkou rozmíchejte žloutek s jednou lžící vody z kohoutku. Odleželé těsto vyválejte na pomoučněném vále na tloušťku asi 0,5 cm, vykrájejte tvary a skládejte je na plech.

  4. Pečte 8-10 minut a ihned po vytažení potřete horké kousky na horní straně rozšlehaným žloutkem, aby dostaly pěkný lesk. Nechte je vychladnout na mřížce a teprve pak zdobte polevou - úplně stejným způsobem, jak jsem to už popsala u perníkové chaloupky.


Úkoly nejen pro předškoláky na tento týden 2. - 6.11.2020

1. První úkol nese název "STÍNOHRA". Stačí materiály pouze vytisknout, listy vystřihnout a děti přiřazují k danýmm stínům. Pokud možnost tisku nemáte, můžete doma libovolně listy nebo jiné různé předměty (např. vidlička, kamínek, tužka atd) obkreslit na papír a děti k nim předměty taktéž přiřazují.

2. Druhý úkol nese název " ŘEKNI, CO SLYŠÍŠ". Tento úkol je zaměřený na řeč a sluchové vnímání. Zároveň procvičuje logopedii u dětí, pomáhá se správnou artikulací a výslovností jednotlivých hlásek a navíc je to zábava! :-) Užijte si hru. Zadání je na praconím listě nahoře.

3. Třetím úkolem je oddychovka, která děti moc baví - a to je "HLEDÁNÍ ROZDÍLŮ". Po splnění úkolu si mohou obrázky vybarvit. Mohou si vyzkoušet namalovat vlastní dva obrázky s rozdíly. A ty pak poslat na email:pavla.kubisova@zsck.cz

4. Pracovní činnosti - krásně si ukliď pokojíček a můžeš poslat i foto

5. Poslední úkol tohoto týdne má název "POČETNÍ STROM". Budete určitě potřebovat brčko. Jedna šablona je strom, na který budete dávat lístečky (můžete si klidně namalovat vlastní, nebo vyrobit z alobalu-necháme na vaší fantazii a času). Druhou přílohou jsou kartičky, podle kterých budete úkol plnit. Prsty na ruce vám prozradí množství lístečků, které mají na stromě být a barevný puntík vedle ruky vám napoví, která barva lístečku má být vybrána. A co s tím brčkem?  To ti pomůže přenést lísteček ze stolu na strom tím, že "nasaješ" lísteček na brčko a držíš, aby ti nespadlo dříve, než budeš u stromu. Zkus to!!! Věřím, že to dáš!!!

Úkol pro předškoláky na tento týden 26. - 30.10.2020


Ahoj kamarádi!

Slíbili jsme vám, že tu najdete několik úkolů, které si můžete v nějaké volné chvíli splnit. Snažili jsme se o to, aby úkoly byly různorodé a každý si mohl vybrat, co se mu líbí. Najdete zde básničky, pracovní listy, pohádky, logické úkoly, hledání rozdílů a další fajn věci. Tak do toho!

Budeme se zase v plném počtu na Vás těšit na Větrníku!!!

1. Pohádka o nastydlých strašidlech

2. Omalovánky dýně

3. Protiklady

4. Vybarvování a tajný obrázek na stromě

5. Popis obrázku s dopravními prostředky

6. Nauč se básničku!

Jednou venku, při setmění                                                   Od domu k domu běhají

děti v strašidla se mění.                                                         a koledu všem říkají.

V okně dýně, uvnitř svíčka.                                                   Dejte nám sladkou koledu,

Halloweenská mají trička.                                                     Nebo vám něco provedu.


7. Domácí výroba a hrátky s přírodninami

A) Z ruliček od toaletního papíru zkus vyrobit strašidelný (nebo klidně i princeznovský) zámek. S pomocí maminky nebo taťky udělej do toaletní ruličky "okénka". Večer pak pod ruličky dejte s mamkou čajovou svíčku (nejlépe elektrickou) a uvidíš, jak ti celý hrad bude svítit.

B) Posbírej okolo tvého bydliště různé barevné listy a zkus z nich vytvořit nějakou pěknou koláž. Kdo má velkou fantazii, můžete si vyrobit z listů různá zvířátka (ježka, dinosaura, veverku, lišku atd.)

C) Jestli máš doma modelínu, zkus z ní vyrobit strom, ze kterého padají lístečky.

D) Pokud budeš v lese, můžeš z přírodnin postavit domeček pro zvířátka-budou mít velkou radost, že se budou mít kam schovat, zalézat a kde odpočívat.

E) Nasbírat listy a lisovat je - bude následně využito v MŠ.

8. Inspirace na Internetu

Pokud by vám to nestačilo, je možné si vyhledat na různých internetových stránkách další a další pracovní listy a možné inspirace.

Doporučujeme:

Divadelní představení O VELIKÉ ŘEPĚ

Divadelní představení O NEPOSLUŠNÝCH KŮZLATECH

BÁSNIČKA DO KOUPELNY - Jak mýt ruce s dramatizací

Podpora správného držení tužky u všech dětí...

Všestranný rozvoj předškoláků - metodika k prostudování